• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Останні новини

Продуктивний стругально-профілювальний верстат MP360 для обробки...

Продуктивний стругально-профілювальний верстат MP360 для обробки...

Wood-Mizer пропонує чотиристоронній стругально-профілювальний верстат MP360 – високопродуктивну машину, здатну обробляти заготовки завширшки до 350 мм і завтовшки до 160 мм....
LISDEREVMASH-2018: зоряний час для пилорами LT70WIDE

LISDEREVMASH-2018: зоряний час для пилорами LT70WIDE

Цьогорічна 17-а Міжнародна виставка обладнання і технологій для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості LISDEREVMASH, яка тривала з 25 до 28 вересня,...
Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

З новим верстатом MP260 деревообробні підприємства можуть випускати більше різноманітної продукції з деревини.

Детальніше ...

Історії

Як розвивати власну справу, щоб вона давала прибуток

17 березня 2017 р.

Як розвивати власну справу, щоб вона давала прибуток

Щоб успішно управляти своїм лісовим масивом, батько й син з Уельсу придумали унікальні модульні кабіни з деревини, які вони виготовляють самотужки, демонструючи, як розумний і креативний менеджмент лісопаркового господарства здатен створювати інноваційні методи збереження лісів і забезпечувати прибуток.

Чого тільки не вигадували Джон і Лі Прайси, щоб розвинути свою лісисту місцевість! Їхня майстерня й 10 акрів лісу в Уельсі – це не тільки місце для бізнесу, а й курси з управління лісами, конференції, шкільні екскурсії, а незабаром – ще й місце, де можна буде провести відпустку в невеликих хатинах, розкиданих тут і там по всій території лісового масиву. У своїй майстерні Джон і Лі проектують каркасні будівлі і якось навіть були підрядниками під час ремонту королівського замка Віндзор.

Пропрацювавши чверть століття теслею, в 2000 році Джон Прайс відкрив столярну майстерню «Smithfield Joinery». Його син Лі приєднався до сімейної справи після служби в армії. Сім років тому вони реалізували незвичайний план управління лісами. Основна ідея полягала в тому, щоб лісовий масив працював на себе, тобто був одночасно й гарним, і корисним. Для цього потрібно думати про майбутнє лісу й експлуатувати його, керуючись довгостроковими перспективами.

Попередні власники вирубали майже усі дуби, залишивши лише хвойні дерева, тому Джон і Лі звернулися в Комісію з лісового господарства, щоб створити стратегію підсадження. Там порадили залишити половину наявних хвойних дерев і підсадити до них інші місцеві породи.

«Більші хвойні дерева захистили саджанці від вітру, і вони виросли дуже швидко», – розповідає Лі.

Міркуючи про те, як використовувати природну красу лісу з вигодою, батько з сином вирішили побудувати невеликі будиночки біля лісових стежок і здавати їх в оренду тим, хто захоплюється екотуризмом.

«З одного боку, ми хотіли, щоб ці будівлі змішалися з лісом, – пояснює Лі. – А з іншого – у нас були власні пиломатеріали з майстерні». Замість того, щоб купувати дерев'яні будиночки, валійці вирішили побудувати свої власні, унікальні кабіни для тих, хто хоче пожити в лісі з певним шиком.

Запросивши архітектора, вони розробили проект міцних і універсальних каркасних кабін, які можна застосовувати як садові будиночки, альтанки, письменницькі студії, рибальські хатинки, маленькі офіси тощо. Так народилося їх нове підприємство «moduLog».

«Кабіни розраховані на 20–30 років експлуатації без ремонту, – стверджує Лі. – Це міцна конструкція, яку використовують за будь-яких погодних умов».

Кабіни мають модульну структуру й можуть бути об'єднані різними способами. Екстер'єри й інтер'єри легко варіюються, хоча основна структура незмінна. Меблі трансформуються в ліжко із внутрішнім простором для зберігання речей. На міні-кухні можна готувати усередині будиночка, або винести її назовні для приготування їжі на відкритому повітрі – коли гарна погода. Будиночок під’єднують до електромережі або обладнують сонячною батареєю – її потужності достатньо для телевізора, комп'ютера й інших потреб.

Ізоляція стелі, підлоги й стін виготовлена з вовни місцевих овець, щоб зберігати тепло взимку, а влітку відбивати сонячні промені й підтримувати прохолоду у будиночку. Антипаразитний захист покриває весь периметр, щоб не пропустити в приміщення комах і гризунів.

«Усе цілковито зроблено з деревини нашого лісу, – запевняє Лі. – Зовнішні елементи випиляні з дерев, вирощених ними на своїй землі, в тому числі дубові двері, віконні рами й обшивка із червоного кедра або ялини».

«За задумом ззовні будиночок має виглядав як штабель колод, тому ми використовуємо кругляк й напівбрус, – пояснює Лі. – У нас багато варіантів даху. Один із найпопулярніших – це зелений дах, на якому ростуть трава, мохи й лишайники. Люди запитують, а як же вода, вона ж залишається в цьому даху. Не хвилюйтеся, це тільки здається, а насправді вся конструкція водонепроникна».

За один раз тут вирубують лише кілька дерев – стільки, скільки потрібно для виготовлення будиночка. Дерева обирають таким чином, щоб вирубування майже не позначилося на краєвиді.

Зрубані стовбури розпилюють на пилорамі Wood-Mizer LT40 на брус потрібного розміру. Стрічкопилковий верстат обладнаний гідравлічною системою для завантаження й позиціонування важких колод, тож Джон легко дає із цим раду й може зосередитися на схемі розпилювання колоди, щоб одержати саме ті пиломатеріали, які потрібні для проекту.

«Це велика вигода – випилювати балки й дошки різних розмірів власноруч, –ділиться Лі. – Ви самостійно вирішуєте, що вам потрібно, і розпилюєте деревину відповідно до свого плану. Купити такий комплект готових пиломатеріалів коштує набагато дорожче. Ми заощаджуємо близько 20% на самій деревині й 100% на напівбрусі для даху, які ми виготовляємо самостійно».

Оскільки пилорама на колесах, Джон і Лі можуть також приймати замовлення від клієнтів і розпилювати їхні колоди на місці.

Люди часто запитують, для чого потрібні кабіни «moduLog». На це Лі відповідає: «Та для чого завгодно! Оформіть кабіну на свій смак – й користуйтеся!»

Незважаючи на різноманіття застосувань, всі запити, здається, мають одну спільну мету – тісніший зв'язок із природою.

«Зробивши одну стіну цілком скляною, ви одержуєте прекрасний краєвид, – ділиться можливостями Лі. – Недавно ми виготовили кабіну-офіс для письменника: він сидить там і пише свої книги».

Коли підприємство отримує замовлення, Лі починає планувати конструкцію відповідно до переваг й бюджету конкретного клієнта.

«Хатини складають з модулів, тож ми можемо спланувати, скільки секцій необхідно і які знадобляться вікна: великі чи маленькі», – говорить Лі.

На етапі планування Лі користується макетами для різних версій кабінок, щоб його клієнти могли наочно представити вигляд остаточного проекту. Готові кабінки складають на місці, але зовсім маленькі версії можна привезти вже готовими на причепі.

«Управління лісом дуже важливе, особливо для нас, оскільки ми використовуємо багато деревини. Висаджування нових дерев і догляд за ними коштують недорого, але створюють хороші перспективи на майбутнє», – впевнений Лі.

Джон і Лі проводять три курси, які охоплюють весь процес управління лісовим масивом, в тому числі розпилювання й обробку деревини, а також конструювання каркасних будинків з пиломатеріалів.

«Люди приходять сюди вчитися усьому: від висаджування рослин до виробництва пиломатеріалів, а також як можна використовувати цю деревину. – розповідає Лі. – Це була ідея мого батька – передавати власний досвід і знання іншим, щоб вони, у свою чергу, могли поділитися ними. Школи привозять сюди учнів; у нас таке місце, де діти можуть довідатися про дерева, як їх висадити, виростити, як заготовлюється деревина, як працює пилорама, а потім побачити готовий проект, виготовлений у столярному цеху. Це знання й досвід для майбутніх поколінь».

Джейкоб МУНІPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Найменша пилорама Wood-Mizer LT15START

Найменша пилорама Wood-Mizer LT15START

Погляньте, як працює найменша і найдешевша пилорама LT15START з сімейства верстатів Wood-Mizer.

Нова пилорама Wood-Mizer LT70WIDE

Нова пилорама Wood-Mizer LT70WIDE

Широкі шківи для пилки 50 мм можна встановити і на звичайний верстат LT70 і на пилораму LT70, оснащену широкою головою.

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Італійська сім’я ділиться секретами свого ремесла, процвітаючого, незважаючи на економічні труднощі.

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

З новим верстатом LT70 WIDE можна розпилювати колоди більшого діаметру, випускати ширші дошки та брус, а ще... використовувати пилку завширшки 50 мм.

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Погляньте, як швидко розпилює колода широкострічкова пилорама WB2000! Відео зняте під час Днів Лісу в Латвії у травні 2018 року.

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Вони їдуть зі свою пилорамою в місця, де складовані колоди, які потрібно розпиляти, і таким чином допомагають своїм клієнтам зекономити гроші на транспортуванні колод.