• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

Останні новини

Продуктивний стругально-профілювальний верстат MP360 для обробки...

Продуктивний стругально-профілювальний верстат MP360 для обробки...

Wood-Mizer пропонує чотиристоронній стругально-профілювальний верстат MP360 – високопродуктивну машину, здатну обробляти заготовки завширшки до 350 мм і завтовшки до 160 мм....
LISDEREVMASH-2018: зоряний час для пилорами LT70WIDE

LISDEREVMASH-2018: зоряний час для пилорами LT70WIDE

Цьогорічна 17-а Міжнародна виставка обладнання і технологій для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості LISDEREVMASH, яка тривала з 25 до 28 вересня,...
Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

Більше прибутку для деревообробників зі стругально-профілюючим...

З новим верстатом MP260 деревообробні підприємства можуть випускати більше різноманітної продукції з деревини.

Детальніше ...

Історії

Чи може пилорама берегти ліс? Це запитання видається парадоксальним – та тільки на перший погляд

28 червня 2017 р.

Чи може пилорама берегти ліс? Це запитання видається парадоксальним – та тільки на перший погляд

У далекому 1978 році двоє друзів в американському місті Індіанаполіс почали винаходити… пилораму на колеса. Їхня ідея була на диво простою: якщо пилорама приїде в ліс і розпиляє деревину на дошки, то з лісу потрібно буде вивозити готову продукцію, а не колоди, що дасть суттєву економію транспортних витрат.

Вони працювали над конструкцією пилорами буквально в гаражі, а на експерименти знадобилось 4 роки, перш ніж був створений мобільний стрічковопильний верстат, а потім у 1982 році Дональд Ласковскі та Деніель Текульве (так звати двох американських інженерів-винахідників) заснували компанію Wood-Mizer, девізом якої стали слова From Forest To Final Form – З лісу з готовою продукцією.

Монорейка – унікальна конструкція
Економія на транспортних витратах зменшує вплив на навколишнє середовище, оскільки, що менше рейсів здійснять вантажівки, то менший розхід палива та викиди вуглекислого газу в атмосферу. Однак, економія на транспорті – не єдина перевага технології Wood-Mizer.

Оскільки пилорама транспортабельна, ключовим фактором стала здатність верстата робити рівний якісний пропил в умовах, коли він працює у лісі, тобто встановлений на нерівній поверхні. Засновники компанії Wood-Mizer знайшли унікальне рішення, яке ось вже 35 років вирізняє верстати Wood-Mizer від інших стрічкових пилорам.

В конструкції верстата Wood-Mizer ріжуча голова закріплена на щоглі консольно і рухається по монорейці (а не по двох лежачих на землі рейках, як в інших пилорамах). Монорейка закріплена на балці, а балка завжди прямолінійна, незалежно від того, на якій поверхні встановлений верстат Wood-Mizer. Для інших пилорам важливо, щоб поверхня була вирівняна, інакше ріжучу голову просто заклинить. Для верстата Wood-Mizer це не має значення, він випилює ідеально рівні дошки, що означає, що в підсумку допуски для майбутнього стругання менші, а отже, менше цінної деревини буде зістругано й піде у відходи.
Мобільна пилорама Wood-Mizer транспортується автомобілем і може працювати де завгодно, навіть у лісі

Еко-переваги тонкого пропилу

Та найважливішою та найвідомішою перевагою технології Wood-Mizer є використання в якості ріжучого інструменту вузької стрічкової пили. Така пила має товщину близько 1 мм і робить пропил в деревині товщиною не більше 2 мм (порівняйте з циркулярною пилою, у якої товщина пропилу до 6 мм). Це означає, що з кожної колоди вузька стрічкова пила випиляє більше готових дошок і менше деревини перетвориться у тирсу. Залежно від розмірів колоди, вихід готової продукції може досягати 70-80%.

Наприклад, Зоран Яковлевич, деревообробник із Сербії, який займається виробництвом палет, каже, що після впровадження технології тонкого пропилу від Wood-Mizer він отримує на п’ять палет більше з кожного кубометра деревини.

Технологія тонкого пропилу економить сировину і, відповідно, для випуску певного об’єму продукції потрібно заготовити менше деревини. Більше дерев залишиться у лісі. Ось вам і відповідь на запитання, чи здатна пилорама берегти ліс.
Зліва показано, як колоду розпилює стрічкова пила, а справа – циркулярна. Вихід готової продукції на верстатах зі стрічковою пилою досягає 80% в середньому, з кожної колоди виходить на одну дошку більше

Wood-Mizer економить не тільки сировину
Економічна ефективність верстатів Wood-Mizer виникає з всебічної економії. Окрім економії на транспортних витратах та економії сировини, технологія Wood-Mizer береже енергію, тому що для розпилу навіть надтвердих тропічних порід вузькою стрічковою пилою достатньо двигуна невеликої потужності. А самі по собі вузькі пили містять менше металу у порівнянні з іншим ріжучим інструментом і тому коштують дешево. Вони також легко загострюються, що в більшості своїй оператори верстатів роблять самостійно.

Всі ці переваги зробили Wood-Mizer світовим лідером у технології вузького пропилу (компанія випускає і верстати, і пили) з 75 000+ верстатами, які працюють у більш ніж 130 країнах світу.
З циркулярною пилою ви платите більше за транспортування колод

Wood-Mizer — це спосіб життя
Багато людей пов’язали свої життєві стратегії з розпилюванням деревини на верстатах Wood-Mizer. Фермери, господарі, розпилювальники за контрактом, мобільні майстерні, заповідники та деревообробні виробництва – всі вони з різних причин обрали цю технологію. Для багатьох людей цінні можливість бути незалежними, приносити користь людям, працювати на свіжому повітрі., робити свою справу – це «нематеріальні активи», які створюють верстати Wood-Mizer.

Наприклад, колишній водій автобуса Павел Кадлец з Чехії вважає, що його життя змінилось в кращий бік після того, як він купив верстат Wood-Mizer і почав надавати послуг з розпилювання деревини. Павлу подобається працювати на самоті, без поспіху і метушні, з відчуттям, що його робота потрібна людям, і з задоволенням від того, що пиломатеріал виходить якісний. «Тепер я сам собі шеф», каже Павел.

А естонський фермер Айгар Туусіс зазначає «Зовсім по іншому дивишся на життя, коли пилорама своя».

Ще одна перевага – у підтриманні хороших людських стосунків, що особливо важливо в невеликих містах та сільській місцевості.

«Пилорама – це найкращий привід, щоб зав’язати дружбу з сусідами, - розповідає італійка Анна Гвідо, яка разом з братом керує деревообробною фірмою Agrilazzo у містечку Ветралла. – Щодня до нас приходить багато клієнтів, і більшість стає нашими друзями. І ще з пилорамою Wood-Mizer ми платимо зарплату тим чудовим людям, як працюють поруч з нами».

Кругова економіка
Таким чином стрічковопильні верстати Wood-Mizer – основа для малого та середнього бізнесу, який переробляє місцеву деревину на замовлення для місцевих жителів, даючи при цьому роботу членам своєї общини. Це один з прикладів сталого розвитку на місцевому рівні, який позитивно впливає на глобальну економіку всієї країни чи регіону.

Досвід власників верстатів Wood-Mizer підтверджує те, що аналітики передбачали упродовж багатьох років: під час тривалої рецесії революцію на ринку проводять компанії з вищою ефективністю, ті, які розуміють можливості нових технологій та пропонують сталий розвиток. Експерти називають це «круговою економікою» - термін, вигаданий для позначення виробничої моделі, у якій використання сировини зменшується, а відходи прямують до нуля. Тема настільки актуальна, що Європарламент та інші європейські установи постійно приділяють їй багато уваги з подвійною метою – охорона навколишнього середовища та стимулювання інновацій. Успіхи маленьких компаній з верстатами Wood-Mizer підтверджують, що перехід від теорії до практики може принести відмінний результат.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
Детальніше ...

Журнал

Детальніше ...

Відео

Нова пилорама Wood-Mizer LT70WIDE

Нова пилорама Wood-Mizer LT70WIDE

Широкі шківи для пилки 50 мм можна встановити і на звичайний верстат LT70 і на пилораму LT70, оснащену широкою головою.

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Як в Італії виготовляють дерев’яний посуд

Італійська сім’я ділиться секретами свого ремесла, процвітаючого, незважаючи на економічні труднощі.

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

LT70 WIDE: ШИРОКА ріжуча голова - це ШИРОКИЙ розпил!

З новим верстатом LT70 WIDE можна розпилювати колоди більшого діаметру, випускати ширші дошки та брус, а ще... використовувати пилку завширшки 50 мм.

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Високошвидкісне розпилювання деревини на верстаті WB2000 від...

Погляньте, як швидко розпилює колода широкострічкова пилорама WB2000! Відео зняте під час Днів Лісу в Латвії у травні 2018 року.

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Два брати в Італії працюють на мобільній дизельній пилорамі LT40

Вони їдуть зі свою пилорамою в місця, де складовані колоди, які потрібно розпиляти, і таким чином допомагають своїм клієнтам зекономити гроші на транспортуванні колод.

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Пилорами Wood-Mizer розпилюють деревину для реставрації древніх...

Священний економ Еміл Якимов розповідає про реставрацію монастиря Варовітец в болгарському місті Ентрополі.