• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Останні новини

Повернення до життя африканського села Найсна після спустошливої лісової пожежі

3 жовтня 2018 р.

Повернення до життя африканського села Найсна після спустошливої лісової пожежі

У червні 2017 через незвично посушливе літо невелика пожежа, яка виникла поблизу південноафриканського села Найсна швидко поширилась і практично знищила поселення. Загинуло сім людей і понад 1000 будинків та підприємств згоріло, залишивши без домівки майже 10 000 людей.

Даніель Хеннесі, власник меблевої фабрики Timber Village у Найсні, також постраждав від пожежі.
«Це сталось 6 червня, пожежа почалась приблизно о 10 ранку і лютувала до четвертої дня, - згадує Даніель. – Був сильний вітер. Вогонь спалахнув рано вранці напередодні, але ми думали, що ми в безпеці, тому що між пожежею та селом була лагуна. З часом вогонь перекинувся через річку, і все село охопило полум’я».

Найсна та її околиці відомі багатими ресурсами деревини. Соснові плантації розкидані по всій території південного мису. Через густі ліси та сильний вітер, швидкість якого того дня перевищувала 90 км/год, вогонь поширився дуже швидко. «Температура перевищувала 2000 градусів, - каже Даніель. – В моєму авто розплавилось скло».
Пожежа практично спустошила село, але Даніель і його команда не впали у відчай. Вже наступного ранку вони взялись розчищувати поселення від обгорілих уламків та сміття, яке з’явилось після пожежі.

Всього за кілька тижнів село почали відновлювати. У проекті, який поверне життя в нормальне русло, працюють місцеві мешканці та новий стрічковопилковий верстат Wood-Mizer.«Мета проекту в тому, щоб допомогти місцевим розпиляти деревину і побудувати з неї нові будинки», - пояснює Даніель.

Одна з перших пилорам, проданих компанією Wood-Mizer в Африці, з’явилась саме тут, в селі Найсна кілька років тому. Хороші відносини з Найсна дозволили компанії Wood-Mizer долучитись до рятувальної операції після пожежі.Даніель пояснює, що зараз пилорама Wood-Mizer працює над відновленням інфраструктури в селі. Коли село відбудують заново, пилорама функціонуватиме на підприємстві з переробки деревини. Цей проект дає надію кожному мешканцю Найсни.

Етьєн Найджел, представник Wood-Mizer Africa, підтримує проект Timber Village. «Наша мета – покращити життя людей в Африці і якось змінити ситуацію, - каже він. – Ми вважаємо, що для компанії Wood-Mizer дуже важливо бути не просто виробником стрічковопилкових верстатів, але й фактично брати участь у якісній зміні життя людей».

Компанія Wood-Mizer разом з благодійними організаціями по всій Південній Африці відправила в Найсна продукти, першу допомогу та воду, щоб допомогти мешканцям відновити нормальне життя. Спустошене село перетворюється в місце, де знову живе надія на краще життя.


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.