• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

Не думай про обсяги - думай про прибуток

18 липня 2016 р.

Не думай про обсяги - думай про прибуток

Цей принцип відображає новий прогресивний підхід, який завойовує уми деревообробників в після кризовий час.

Економічна криза - це не тільки труднощі. Це час можливостей, коли нові ідеї з'являються наче з повітря, і є де розвернутися уяві.

Початок. Один великий замовник
Словенське місто Превальє відоме, перш за все, як центр чорної металургії та металообробки. Сталь в цьому регіоні виготовляють вже більше 400 років. Багато років величезний металургійний завод становив основу місцевої економіки і давав заробіток для безлічі невеликих приватних фірм, які виконували його різноманітні замовлення.

"До кризи наша компанія на 85% працювала для металургії", - говорить Сашко Такс, один з власників деревообробної фірми Graplas d.o.o. - сімейної компанії, створеної в 1994 році батьком і дядьком Сашко. З самого моменту заснування в цеху цього підприємства працює стара пилорама 1955 року випуску.

Стара пилорама 1955 року займає багато простору, але не здатна розпиляти колоду діаметром більше 45 см

Нові напрямки
Але в 2008 році замовлення від металургійного гіганта різко скоротилися, і молодому власнику Сашко Таксу, який став біля керма фірми Graplas лише три роки, довелося проявити неабияку винахідливість, щоб сімейний бізнес залишився на плаву.

"Ми відкрили нові напрямки", - пояснює Сашко свою стратегію виживання.

По-перше, це будівництво. З двадцяти працівників фірми Graplas п'ятеро становлять будівельну бригаду. Вони будують приблизно два будинки в рік і виконують будь-які роботи, пов'язані з ремонтом і будівництвом в Превальє. Зараз, наприклад, в деревообробному цеху Graplas збирають гірки для дитячого ігрового майданчика.

Сашко Такс - підприємець з прогресивним мисленням

По-друге, це пасажирські перевезення, для розвитку яких компанія купила кілька мінівенів. "У сусідньому місті знаходиться підрозділ фірми Bosch-Siemens, - розповідає Сашко історію про те, як виникла ідея цього бізнесу. - Інженери компанії розробляють нові продукти і їм потрібно постійно спілкуватися один з одним. Тому співробітники з словенського підрозділи часто їздили на своїх автомобілях в головний офіс Bosch-Siemens в Німеччині і навпаки. А це серйозний шлях - 500 км. Нарешті шеф конструкторського відділу вирішив, що так не годиться. По-перше, це небезпечно, по-друге дорого. Нехай краще їх возять ".

Сашко Такс отримав це замовлення і щодня компанія Graplas відвозить співробітників Bosch-Siemens зі Словенії в Німеччину і назад. Причому в дорозі інженери продовжують працювати, немов в мобільному офісі. "Я встановив в наших мікроавтобусах розетки на 220 В і супутникове Інтернет-підключення - це було ще до появи смартфонів", - говорить Сашко Такс.

Розвиток
У найголовнішому підрозділі фірми - в деревообробці - теж знадобилися нововведення.

"Проблема старої пилорами в тому, що вона пиляє колоди діаметром до 45 см, - пояснює Сашко. - Мені знадобився верстат для великого матеріалу".

У цей час компанія Famteh з сусіднього міста Равне над Корошка стала представником Wood-Mizer в Словенії.

У цеху Graplas збирають гірки для дитячого ігрового майданчика

"Сашко - наш перший клієнт, - розповідає Матьяж Колар, торговий менеджер компанії Famteh. - Як тільки ми стали продавати верстати Wood-Mizer, я відразу запропонував йому стрічкову пилораму LT10".

Верстати Wood-Mizer серії LT10 - це найбільш просте технічне рішення для різання колоди. З електричним двигуном 5,5 кВт і станиною, зібраною з декількох секцій, цей верстат може розпилювати колоди діаметром до 70 см. Оператор встановлює ріжучої голови по висоті за допомогою ручної лебідки, а під час пиляння штовхає її вперед.

"Чесно кажучи, ціна пилорами була настільки невелика, що я відразу погодився його купити, - розповідає Сашко. - Хоча, коли верстат привезли і зібрали у нас в цеху, я засумнівався - невже ця маленька машинка може пиляти великі колоди?"

І Сашко переконався на власному досвіді - так, може! На youtube викладений запаморочливий відео-ролик, який "підірвав" Інтернет і змінив світогляд багатьох деревообробників: в цеху Graplas маленька пилорама LT10 розпилює колоду діаметром в 1 м.


Сьогодні Graplas виконує масу замовлень на різні спеціалізовані продукти деревообробки, такі, наприклад, як ящики для ножів або брус 100 х 100 для опалубки. Переробляють тут, в основному, словенську ялину. Хоча обсяги розпилювання невеликі, близько 10 кубометрів на місяць, але додаткова вартість в цій продукції висока.

"Не потрібно думати про обсяги розпилювання. Це застарілий підхід, - каже Матьяж Колар. - Тепер люди думають про прибуток і намагаються виробляти продукцію з меншого обсягу матеріалу з більш високою доданою вартістю".

Graplas випускає багато різної продукції, в тому числі ящики для ножів компанії Nozi Ravne

Прибуток виходить також і за рахунок економії.

Дійсно, технологія Wood-Mizer економить сировину і матеріали. Двигун 5,5 кВт споживає значно менше електроенергії в порівнянні з гатером, але цієї потужності достатньо, щоб пиляти великі колоди. Ще один плюс - верстат Wood-Mizer використовує вузьку стрічкову пилу. Вона робить пропил товщиною всього в 2 мм, а це значить, що з кожної колоди виходить більше пиломатеріалів, і менше тирси. В середньому, з колоди на верстаті Wood-Mizer можна зробити на одну дошку більше, ніж на гатері - ось тут і утворюється додатковий прибуток.

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись