• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

23 січня 2018 р.

Незвичайна ідея з Іспанії: деревина для музичних інструментів

Щоб виготовити гітару, потрібна рідкісна і цінна деревина, вартість якої може досягати 60.000 євро за кубометр.

Гітари – пристрасть Хорхе Саймонса. Він керує фабрикою MADINTER недалеко від Мадрида, де роблять не власне гітари, а всі компоненти і матеріали для майстрів, які створюють музичні інструменти.

Знамениті іспанські гітари Фламенко на перший погляд не відрізняються від класичних гітар. Але це не так. Вони легші, звучать гостріше і яскравіше, корпус в них менший та тонший, а низьке розташування струн дозволяє отримати перкусійний звук, коли струни вдаряються об лади. Саме тому бокові стінки корпусу та задня дека гітари Фламенко виготовляють з кипариса, а не з палісандра, як у звичайних гітар.

Кипарис – цінне дерево, і в Іспанії воно під охороною. Хорхе показує дві кипарисові колоди на відкритому майданчику фабрики MADINTER і пояснює: «Ці дерева росли у дворі дому. Власники отримали дозвіл спилювати їх і думали продати деревину деревообробникам. На щастя, в сім’ї є гітарист. Він зателефонував нам і спитав, чи можна зробити з цього кипариса компоненти для іспанської гітари?»

Дві масивні колоди діаметром 77 см і 84 см – виключно щільні та тверді за фактурою. В компанії MADINTER колоди розпилюють на маленькій пилорамі Wood-Mizer LT10.

«Не дивіться, що цей верстат такий компактний, - каже Хорхе. – Він відмінно справляється з твердою деревиною».

Завдяки тому, що стрічкова пила Wood-Mizer вузька і тонка (32-38 мм завширшки і близько 1 мм завтовшки), верстат робить тонкий пропил, так що після розпилювання з кожної колоди виходить більше пиломатеріалів і менше тирси. Це дуже важливо для Хорхе. За вартості деревини близько 60.000 євро за кубометр високий вихід продукції має величезне значення.

Так що невдовзі цей кипарис перетвориться в знамениті іспанські гітари, і пристрасні звуки Фламенко будуть, як і раніше, хвилювати серця слухачів.

Хуанма Мiранда, MADERA-SOSTENIBLE


Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись