• Image 1
    Image 2
    Image 3
    Image 4
    Image 5
    Image 6

Історії

Восьмикутний будинок: простору більше, витрат на опалення менше

14 лютого 2017 р.

Восьмикутний будинок: простору більше, витрат на опалення менше

Фінський підприємець Йон Уянен скористався парадоксами октагональної геометрії й побудував суперекономічний восьмикутний будинок із деревини осики.

Напевно, кожен із нас хоча б раз мріяв про дачу або літній котедж, мисливський будиночок або шале в горах, куди можна повернутися після лижної прогулянки, зігрітися біля каміна, – словом, про місце, де можна відволіктися від повсякденних турбот і провести час у приємній розслабленості. Дивним чином бажання лінуватися на дачі спонукає нас ще більше працювати! І ось одного разу настає день, коли людина виходить із мрійливого стану й розпочинає споруджувати будиночок своєї мрії.

У Йона Уянена теж була мрія. Але на відміну від тих, хто був би щасливий мати чотири стіни й дах, Йон хотів чогось більше. Він мріяв про восьмикутний дерев'яний будинок.

Октагон
Ідея восьмикутної конструкції будинку не нова. Нині можна побачити культові споруди – церкви й храми октагональної форми, не тільки в Європі, а й в Азії, де цифру вісім асоціюють з нескінченністю, а отже, із безсмертям.

Однак справді популярними як будинки для життя октагони стали в середині ХІХ століття в Америці. Пов'язане це з ім'ям ученого Орсона Фаулера, який побудував для своєї родини восьмикутний будинок і написав книгу «Октагональний будинок: будинок для всіх, або Новий, дешевий, зручний і чудовий спосіб будівництва». Вперше книга була видана у далекому 1848 році й на піввіку визначила моду на восьмикутну конструкцію житла, причому не тільки з естетичних міркувань.

При однаковій довжині периметра будинку, простору в октагоні приблизно на 20% більше, ніж у традиційної кубічної форми. Це означає, що при тій самій площі стін усередині будинку буде більше кімнат, а витрати на його опалення зменшаться. Фаулер розрахував, що октагон дешевший у спорудженні, його конструкція стійкіша й надійніша від куба, з'являється більше життєвого простору, в який надходить більше природного світла, будинок легше обігрівати і він краще зберігає прохолоду під час літньої спеки. Всі ці переваги прямо випливають із геометрії простору: восьмикутна форма – це наближення до сфери, що була б найефективнішої, якби тільки в природі були меблі, які можна розставити усередині кулі.

«Спершу це просто була восьмикутна мрія»
Отже, Йон Уянен, фінський підприємець, який виготовляє пластмасові вироби, мріяв-мріяв і домріявся. Він є власником маленького острова посеред озера, де і побудував свій восьмикутний котедж площею 120 м2. І хоча будиночок невисокий, унікальне розташування й незвичайний дизайн роблять його подібним до маяка, що освітлює море у всіх напрямках.

Йон Уянен як людина, що розуміється на техніці, і перфекціоніст за натурою, вникав в усі технічні тонкощі будівництва. Щоб одержати лафет необхідної якості, Йон вивчив наявні можливості й знайшов чудове рішення: стрічкова пилорама Wood-Mizer LT15. Це стало його першим знайомством з технологією розпилювання вузькою стрічковою пилкою, і результат виправдав очікування: лафет вийшов винятково високої якості завдяки точності різання й гладкості розпиляної поверхні.

Через кілька років у двері фінського офісу Wood-Mizer постукали. На порозі з’явився Йон Уянен, котрий, як розповідають очевидці, вразив усіх незвичним блиском в очах.

«Я хочу купити отут у вас... – почав Йон. – Один із цих ваших... Треба розпиляти дещо...». Типова для Йона, людини, яка не любить багато базікати, поведінка.

«Добре, – здивовано відповів представник Wood-Mizer, у душі радіючи найшвидшій угоді за свою кар'єру. – А навіщо вам це потрібно?» – про всякий випадок поцікавився він.

«Я побудую великий восьмикутний будинок. Набагато більший, ніж мій котедж. Він буде з осикових колод. А висока точність розпилювання й гладкість поверхні – головне, що потрібно в такому проекті. Я це твердо знаю».

І от Йон, людина, що слів на вітер не кидає, перетворив свою мрію на реальність. На фотографіях – його восьмикутний будинок. Не часто побачиш таку конструкцію.

«Ви задоволені результатом своєї роботи?», – запитую у Йона.

«Я просто щасливий! У таких проектах доводиться йти на компроміси – щось робиш добре, а щось – як вийде. І потім ти змушений жити із цим відносним балансом. Але коли працюєш на стрічковій пилорамі LT15 – це зовсім інша справа. Жодних компромісів! Це дуже гарна комбінація легкості, швидкості, точності й безпеки праці. Це найнадійніший верстат із тих, що я знаю, для одержання лафета найвищої якості».

За матеріалами Мартті КІРСІТІ

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Ласкаво просимо до Прес-центру Wood-Mizer Україна

Тут Ви можете дізнатися, як власники верстатів Wood-Mizer в різних країнах активно беруть участь у розвитку місцевої економіки, переробляючи деревину ефективними методами та збільшуючи прибутки.

розсилка

Newsletter

Сподобалась стаття? Не втратьте можливість отримувати такі статті та новини Wood-Mizer на свою електронну пошту. Наша розсилка відбувається раз на місяць.

Підписатись